HöŞMELİM (Tekirdağ)

Tekirdağ Valiliği Malzemesi Tuzsuz ve taze peynir Un Şeker Tuz. Yapılışı: Peynir bir tencereye konur. Orta şiddetli ateşte eritilen peynire çok az tuz ilave edilir.

HöŞMELİM (Tekirdağ)
Bu içerik 512 kez okundu.
Tekirdağ Valiliği Malzemesi Tuzsuz ve taze peynir Un Şeker Tuz. Yapılışı: Peynir bir tencereye konur. Orta şiddetli ateşte eritilen peynire çok az tuz ilave edilir.önceden ölçüsü belirlenen un katılarak sürekli karıştırılır. Unun miktarı çok önemlidir. Daha sonra şeker ilave edilerek karıştırmaya devam edilir.Kıvamında olabilmesi için peynirin tencerenin içinde yağ çıkararak dönmesi gerekir. Yağ salmaz ve iyi dönmezse çok lezzetli olması beklenmez. Yaklaşık 25 dakika süren pişirme ve çevirme işlemi sonrası genişçe bir tepsiye boşaltılır. üzerine toz şeker serpilir. Kaşıkla dikey olarak kestirilerek yağın yukarı çıkarılması sağlanır. Sıcak yenir. Not: Höşmelim için hazırlanan peynire kullanılan peynir mayası oranı ile tuzsuz peynirin tatlı haline getirileceği zaman iyi ayarlanmalıdır çok taze olan peynirden veya çok bekletilen peynirden iyi höşmelim elde edilimez. Peynir tadılarak bu kıvam anlaşılabilir., HöŞMELİM (Tekirdağ) www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
irmikli peynir helvası tarifi edirne peynir tatlısı tarifi yalancı peynir helvası tarifi tekirdağ peynir helvası sipariş peynir tatlısı çanakkale
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793