Memur-sen Tekirdağ İl Temsilciliği Yeni Yıldan Umutlu

Memur-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Ferruh Topuz, 2016 yılına dair umutlu olduklarını belirtti. 2015 yılının özellikle Ortadoğu coğrafyası için pek olumlu geçmediğini belirten Memur-Sen İl Temsilcisi Topuz, "2016 yılında dünyadaki tüm savaşların bittiği, yeryüzü mazlum ve mağdurlarının yüzünün güldüğü, Müslüman dünyasının birlik ve beraberliğinin sağlandığı, işgal altındaki İslam topraklarının kurtarıldığı ve tüm mustazafların haklarına kavuştuğu bir yıl olmasını bekliyorum" dedi.

Memur-sen Tekirdağ İl Temsilciliği Yeni Yıldan Umutlu
Bu içerik 521 kez okundu.
Memur-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Ferruh Topuz, 2016 yılına dair umutlu olduklarını belirtti.
2015 yılının özellikle Ortadoğu coğrafyası için pek olumlu geçmediğini belirten Memur-Sen İl Temsilcisi Topuz, "2016 yılında dünyadaki tüm savaşların bittiği, yeryüzü mazlum ve mağdurlarının yüzünün güldüğü, Müslüman dünyasının birlik ve beraberliğinin sağlandığı, işgal altındaki İslam topraklarının kurtarıldığı ve tüm mustazafların haklarına kavuştuğu bir yıl olmasını bekliyorum" dedi.
2016 ’da insan onurunun korunması gerektiğine değinen Topuz, "İnsanlığın ve Aylan bebeklerin Akdeniz ’de boğulmadığı, insan onurunun korunduğu, ülkemizde terörün ve vandallığın bittiği, ihanet çetelerinin bertaraf edildiği, anaların ve çocukların gözyaşı dökmediği bir ülke umut ediyorum" ifadelerini kullandı.
Her çocuğun hakkı olan, eğitim aldığı okulların öğrencilerle, öğrencilerin öğretmenlerle buluşması gerektiğini söyleyen Topuz, eğitim-öğretime daha fazla önem verilmesi gerektiğini söyledi.
Topuz sözlerine şöyle devam etti: "Son yıllarda hızla inşa edilen ülkemizde ihya çalışmalarının başladığı ve başarıya ulaştığı bir yıl olmasını bekliyorum. Eğitimciler toplumda hak ettiği saygı ve sevgiyi görsün, öğretmenler veli ve öğrenciler tarafından şiddete maruz kalmasın. Öğretmenlerimiz toplumdaki en değerli kanaat önderlerimizdir" dedi.
Memurların özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini de belirten Topuz, 3 bin 600 ek göstergenin verilmesini, iş güvencesine dokunulmadan 657 sayılı kanun maddesinin günümüz şartlarına uygun hale getirilmesini, STK ’ların güçlenerek toplumun önünün açılmasını, üniversitelerin siyaset yerine bilim üretilen kurumlar olmasını beklediğini söyledi.
Topuz, "Hakça kazanılan, adaletle paylaşılan, kan ve gözyaşının olmadığı bir yıl olmasını istiyorum ve bekliyorum" diyerek düşüncelerini ifade etti., Memur-sen Tekirdağ İl Temsilciliği Yeni Yıldan Umutlu www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
akdeniz haber manavgat akdeniz haber antalya akdeniz haberci akdeniz son dakika deprem akdeniz haber ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793