Toplum Ruh Sağlığı Merkezi 1 Yaşında

Tekirdağ ’ın Çerkezköy ilçesi Devlet Hastanesi bünyesinde Kapaklı ’da kurulan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ’nde, bir yıllık faaliyetlerinin anlatıldığı kokteyl organize edildi.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi 1 Yaşında
Bu içerik 358 kez okundu.
Tekirdağ ’ın Çerkezköy ilçesi Devlet Hastanesi bünyesinde Kapaklı ’da kurulan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ’nde, bir yıllık faaliyetlerinin anlatıldığı kokteyl organize edildi.
Programa Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Seyit Ali Gümüştaş, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Necati Karaoğlu, Kapalı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen ile Çerkezköy Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanları ve hasta yakınları katıldı. Program Çerkezköy Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Özgül Gülömür Çınar ’ın, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ’nin 1 yıllık faaliyetleri hakkındaki sunumu ile başladı.
Çerkezköy Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlusu Psikiyatri Uzmanı Dr. Özgül Gülömür Çınar, “Amacımız, ağır ruhsal bozukluğu olan vatandaşlarımızı sağlıklarına kavuşturmaktır. Biz bu işi hastaları hastaneye yatırmadan yapmaya gayret ediyoruz” dedi.
“RUHSAL HASTALIKLARLA İLGİLİ DAMGALAMA EĞİLİMİNİ AZALTMAK İSTİYORUZ”
Ruhsal sağlığı olan hastaların toplum hayatı içinde geçirdikleri süreyi artırmak istediklerini kaydeden Uz. Dr. Özgül Gülömür Çınar, “En önemli amacımız ise insanlardaki ruhsal hastalıklarla ilgili damgalama eğilimini azaltmaktır. Çünkü insanlar ruhsal hastalıkları olduğu gerekçesi ile işlerinden çıkarılabiliyor. Dolayısıyla hastalarımız, rahatsızlıklarını saklamak zorunda kalıyor” diye konuştu.
Çerkezköy Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ’nde bugün itibari ile 105 kayıtlı hasta bulunduğuna dikkat çeken Uz. Dr. Özgül Gülömür Çınar, “Günde ortalama 8 hasta muayene oluyor. Burada hastalarımıza bireysel ve grup terapileri uyguluyoruz. Hizmet içi eğitimler veriyoruz. Hastalarımız evlerinde ziyaret ediyoruz” dedi.
Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ’nde yapılanların çok basit göründüğünü fakat işin aslında hiç de o kadar basit olmadığını belirten Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Necati Karaoğlu ise, “Burada yürümeyi unutan, konuşmayı unutan hastalara, bu yetileri yeniden hatırlatılmaya çalışılıyor. Merkezimiz, ev ziyaretlerinde güçlük çekiyordu. Bununla ilgili müjde vermek istiyorum. Genel Sekreterliğimiz ihaleye çıktı. Yakında birimimize araç tahsisi yapılacak” ifadelerini kullandı.
“HASTALARLA ARKADAŞ GİBİ İLGİLENİLİYOR”
Programda daha sonra Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Seyit Ali Gümüştaş tarafından Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ’ne olan katkılarından dolayı Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ’e teşekkür plaketi verildi. Plaket için teşekkür eden Kaymakam Gürbüz, “Burada gerçekten çok güzel bir hizmet veriliyor. Burası aslında bir hastane, fakat hastalara bu hissettirilmiyor. Görevliler, hastalarla birer arkadaşmış gibi ilgileniyor” dedi.
Araç tahsisi için Seyit Ali Gümüştaş ’a teşekkür eden Kaymakam Gürbüz, “Biz de hastalarımızın ulaşım hizmetlerinden ücretsiz faydalanmaları için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.
Programda daha sonra Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Necati Karaoğlu tarafından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı adına Başkan Yardımcısı Adem Sekmen ve Kapaklı Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Ayşegül Ölke ’ye teşekkür plaketi takdim edildi. Yapılan sunumdan çok etkilendiğini söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özgül hanım kıpır kıpır. Çok güzel çalışmalara imza atmış. Çok etkilendim ve duygulandım” dedi. Konuşmaların ardından program, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastalarından oluşan halk oyunları ekibinin gösterisi ile sona erdi. Program sonunda katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu., Toplum Ruh Sağlığı Merkezi 1 Yaşında www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
zeytinburnu toplum ruh sağlığı merkezi çekmeköy toplum ruh sağlığı merkezi küçükçekmece toplum ruh sağlığı merkezi nişantaşı toplum ruh sağlığı merkezi toplum ruh sağlığı merkezi yönetmeliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793