735 km/s hızla esen rüzgarda insan yüzü nasıl görünür?

Bol rüzgarlı bir günde yürüdüyseniz rüzgarın yüzünüze çarptığında nasıl hissettirdiğini az çok biliyorsunuzdur.

735 km/s hızla esen rüzgarda insan yüzü nasıl görünür?
Bu içerik 2348 kez okundu.
Bol rüzgarlı bir günde yürüdüyseniz rüzgarın yüzünüze çarptığında nasıl hissettirdiğini az çok biliyorsunuzdur. Uzun süre rüzgarda kaldığınızda ise yüz felcine kadar gidebilen olumsuzluklarla karşılaşmak olası.

İlk olarak 1915 yılında faaliyete başlayan ve askeri araştırmaların yanı sıra uzay araştırmalarına da yer veren NASA da (o zamanki adıyla NACA) tabii ki önemli hava olaylarından rüzgarla ilgili sayısız test gerçekleştirmiş durumda. Yayınlanan yeni bir video ise NASA ’nın bundan yıllar önce yapılan rüzgar testlerinden birini gösteriyor.

1946‘da 2,4 metrelik bir yüksek hızlı hava tünelinde gerçekleştirilen testte bir insanın çok sert rüzgarda nasıl tepkiler verdiği görülüyor. İlk başta rüzgarın hızı düşük tutuluyor ve bu sırada testi gerçekleştiren kişi gözünü açık tutabiliyor ve yüzü de bu rüzgardan fazla etkilenmiyor. Hız arttığında ise gözünü kapatmak durumunda kalan deneğin yüzünün rüzgarın etkisiyle gerildiği gözlemleniyor. En yüksek hız olan saatte 735 kilometre hızındaki rüzgarla yapılan testte ise rüzgarın etkisiyle deneğin yüzünün hızla hareket ettiği görülüyor. 

Kaynak
http://www.log.com.tr/735-kms-hizla-esen-ruzgarda-insan-yuzu-nasil-gorunur-video/

Etiketler:
#NASA
#rüzgar testi
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
, 735 km/s hızla esen rüzgarda insan yüzü nasıl görünür? www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
735 km/s hızla esen rüzgar karşısında suratınız nasıl gözükür? videosu 735 km/s hızla esen rüzgar karşısında suratınız nasıl gözükür? izle 735 km/s hızla esen rüzgar karşısında suratınız nasıl gözükür? en çok izlenen amatör v
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793