’Bol Soğanlı-az Kıymalı’ Lahmacun Devri Kapandı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), tüketicilerden gelen yoğun şikayetler üzerine lahmacunda et oranını yüzde 25 ’den yüzde 35 ’e çıkarttı.

’Bol Soğanlı-az Kıymalı’ Lahmacun Devri Kapandı
Bu içerik 377 kez okundu.
Türk Standartları Enstitüsü (TSE), tüketicilerden gelen yoğun şikayetler üzerine lahmacunda et oranını yüzde 25 ’den yüzde 35 ’e çıkarttı. Bu sayede lahmacundaki protein oranı yüzde 4 ’ten 6 ’ya yükselecek. Standart dışı lahmacun üretenlere ise para cezası kesileceği açıklandı.
Lahmacun için 1 Ocak 2016 ’da için yeni dönem başladı. Kara fırında odun ateşinde pişen, ismini ve kokusunu duyunca asla vazgeçilemeyen lahmacunda kırmızı et oranı yüzde 25 ’den yüzde 35 ’e çıkıyor. Normal standartlarda 3 ila 5 liradan satılan lahmacunun, et oranının denetlemesi yapılacak. Standarda uymayan işletmeler için 14 bin 700 lira para cezası uygulanacak.
Lahmacun işletmecisi Cevat Işık, lahmacunda et oranının yüzde 25 ’ten yüzde 35 ’e çıkmasının doğru olduğunu ve ceza uygulamasının yerinde olduğunu belirterek, "Herkes mesleğinin hakkını vermesi gerekiyor. Biz işletme olarak bu duruma seviniyoruz. Denetimleri Tarım İl Müdürlükleri yapacaktır büyük ihtimal" dedi., ’Bol Soğanlı-az Kıymalı ’ Lahmacun Devri Kapandı www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
lahmacun haber tse bol kapandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793