ETB Başkanı Öztürk, "Her Üyenin Hizmetlerden Yararlanma Hakkı Var"

Edirne Ticaret Borsası ’nın (ETB) 16 bin 898 metrekare kendi mülkiyeti üzerine, üyelerin kullanımına sunulmak üzere depo yapılacağını kaydeden Borsa Başkanı Özay Öztürk, "Biz üyelerimiz dışında kimseye tebligat göndermedik ve üye ayrımı yapmadık.

ETB Başkanı Öztürk,
Bu içerik 429 kez okundu.
Edirne Ticaret Borsası ’nın (ETB) 16 bin 898 metrekare kendi mülkiyeti üzerine, üyelerin kullanımına sunulmak üzere depo yapılacağını kaydeden Borsa Başkanı Özay Öztürk, "Biz üyelerimiz dışında kimseye tebligat göndermedik ve üye ayrımı yapmadık. Her üyenin borsa hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmaya hakkı vardır" dedi.
ETB ’nin depo yapacağı ve bunu üyelerinin dışındakilere vereceği yönündeki yerel gazetelerde yer alan haberlere cevap vermek için basın toplantısı düzenleyen ETB Başkanı Öztürk, depo yapımı için üyelere gerekli yazılarla bilgi verdiklerini söyledi. ETB Meclis salonunda yapılan toplantıda depoların satışı konusunda, borsanın kar elde etmesi gibi bir durum söz konusu olmadığını belirten Borsa Başkanı Özay, "Borsa üyelerinden kar elde etmeyi hedeflemez. Burada bizim gözettiğimiz tek konu, inşaat sürecinde kullanılacak kamu parasından kurumun zarar etmemesidir. Sayın yardımcı döneminde 2001 yılında kurulan kooperatif, 2016 yılına geldiğimiz halde hala sonlandırılmamıştır ve hala tasfiye sürecindedir. Kooperatif yönetimi sorunları çözememiş ve davaları bulunmaktadır" dedi.
"ÜYELERİMİZ DIŞINDA KİMSEYE TEBLİGAT GÖNDERMEDİK"
Kooperatif yapılanması yoluyla işlerin daha zor yürüdüğünü ve sorunlar yaşandığını belirten Öztürk, "Bu nedenle kooperatif kurulması yolunu tercih etmeyerek depoların borsa tarafından yapılması yoluna gittik. Depoların ilgisiz kişi ve kurumlara verildiği iddiası konusunda şunları söylemek isteriz; biz üyelerimiz dışında kimseye tebligat göndermedik ve üye ayrımı yapmadık. Her üyenin borsa hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmaya hakkı vardır. Buna göre talep sahibi olarak gözüken herkes üyemiz olup üye olmayanların talepleri kabul edilmemektedir. İddialar asılsızdır" ifadelerini kaydetti.
"GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI DEPO YAPIMINI TEŞVİK ETTİ"
Çalışmalara başlamadan önce ilk iş olarak yasal mevzuatı ele aldıklarını kaydeden Öztürk, "Engel teşkil edecek bir durum olup olmadığı araştırdık. Öyle ki Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bütçe ve muhasebe yönetmeliğimizde yapılan değişiklik ile tarım ürünlerine yönelik depo yapımı işlerinin borsalar tarafından yapılması teşvik edilmiştir. İpsala Ticaret Borsası tarafından yapılan depo projesi bu duruma iyi bir örnek teşkil etmektedir" şeklinde konuştu.
"HESAP VEREBİLİR BİR YÖNETİM TARZINI BENİMSİYORUZ"
Başkan Öztürk, son olarak katılımcı, şeffaf ve her zaman hesap verebilir bir yönetim tarzını benimsediklerini ifade ederek, "Başta mali tablolarımız olmak üzere, her konuda hesap vermeye, her zaman hazırız. Her bir üyemize eşit mesafedeyiz. Biz seçilmeden önce bunları taahhüt ettik ve aynen uyguluyoruz" dedi., ETB Başkanı Öztürk, "Her Üyenin Hizmetlerden Yararlanma Hakkı Var" www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
etb başkanı Öztürk sondakika euro ne kadar euro süper lig puan durumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793