Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Süleymanpaşa Belediye Meclisi, 2016 yılının ilk toplantısını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonu ’nda gerçekleştirdi.

Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Bu içerik 329 kez okundu.
Süleymanpaşa Belediye Meclisi, 2016 yılının ilk toplantısını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonu ’nda gerçekleştirdi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ’ın başkanlığında başlayan toplantıda, 21 gündem maddesinin görüşülmesinin yanı sıra belediye meclisinin aralık ayında yapmış olduğu toplantısında ihtisas komisyonlarına havale edilen evraklar, belediye meclisinde görüşülerek karara bağlandı.
KLARNETÇİ HASAN GİZLENCİ ’NİN HEYKELİ YAPILACAK
Meclis gündemin 6. maddesinde yer alan, “Belediye tarafından şehrimize ait değerlerin gelecek kuşaklara tanıtılması ve aktarılması amacıyla, “Katil Hasan” lakaplı klarnet sanatçısı Hasan Gizlenci ’nin heykelinin Süleymanpaşa İlçesinde uygun görülen bir yere yapılması talep konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması” maddesi ile ilgili olarak konuşan Başkan Eşkinat, “Soyut heykellerin yanı sıra somut heykeller konusunda da adım atmak istiyoruz. Bu şehrin marka değeri olmuş kişilerinin heykellerini şehrimize kazandırmak istiyoruz. Katil Hasan Tekirdağ kadar tanınan ünlü bir klarnet sanatçımız. Onu da ödüllendirmek ve ölümsüzleştirmek için meclisimize böyle bir talep getirdik” dedi.
Başkan Eşkinat ’ın konuşmasın ardından madde oy birliği ile Kültür Komisyonuna sevk edildi. Yaklaşık iki saat süren toplantı sonunda bir konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, şunları söyledi:
“Şehrimizin gelişimi için attığımız bazı adımlar bürokrasiye takılıyor. Benim sizlere bir teklifim var. Eğer parti grupları uygun görürse önümüzdeki hafta içinde şekline de beraber karar vereceğimiz ‘Süleymanpaşa ’nın gelişimi ’ diye bir komisyon kuralım. Üç partinin de grup başkanları bu komisyonun içinde olsun. Oturalım değerlendirme yapalım. Buranın geleceği ile ilgili atılacak adımları tartışıp genel yönetim ile görüşelim. Milletvekillerimize neleri götüreceğimizi hep beraber belirleyelim. Daha çağdaş bir şehirde yaşayabilmek istiyorsak milletvekillerimize birlikte uyum içinde çalışma götürmemiz lazım. Bu hepimizin, bu şehrimizin çıkarı için” dedi.
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Süleymanpaşa Belediye Meclisi Ocak 2016 toplantısı sona ererken bir sonraki toplantının 3 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 10.00 ’da Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu ’nda yapılacağı bildirildi., Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
haber haberler haberleri haberi belediye başkanı mehmet yaka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793