Ebru Sanatında Yeni Teknik

Tekirdağlı ebru sanatçısı Melin Meriç, ebru sanatında yeni bir teknik geliştirdi. Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ’ne bağlı Gençlik Merkezi ’nde Ebru Eğitmeni olarak görev yapan Melin Meriç, ebru sanatında yeni teknik keşfetti.

Ebru Sanatında Yeni Teknik
Bu içerik 351 kez okundu.
Tekirdağlı ebru sanatçısı Melin Meriç, ebru sanatında yeni bir teknik geliştirdi.
Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ’ne bağlı Gençlik Merkezi ’nde Ebru Eğitmeni olarak görev yapan Melin Meriç, ebru sanatında yeni teknik keşfetti. Ebru eğitmeni Meriç ’in yeni tekniğinde boyalar pipet yardımıyla iç içe karıştırılıyor ve daha doğal, daha canlı renkler elde edilebiliyor.
Bulduğu yeni tekniğin özellikle de bulut ve deniz manzaralı çizimlerde çok hoş durduğunu belirten Meriç, "Bu pipet tekniğini geçen sene keşfettim. Gelen öğrencilerimiz, özellikle erkek öğrencilerimiz, çiçek çizmek istemiyorlar. Deniz manzaralarını falan yaparken, dalgaların oluşumunu tam manasıyla sağlayamıyorduk. Biz de nasıl yapabiliriz diye düşünürken, pipetle üfleyerek renkleri iç içe geçirmeyi düşündüm. Denediğimde olumlu da sonuç aldım. Doğal dalgalar ortaya çıktı. Farklı bir görsellik oluştu" ifadelerini kullandı.
Ebru sanatında hayal gücünün çok önemli olduğunu belirten eğitmen Meriç, pipet tekniğinin sadece deniz ve bulutla sınırlı olmadığını hayal gücünden faydalanılarak her şeyin resmedilebileceğini söyledi.
Öğrencilerin kurstan memnun olduğunu söyleyen Meriç, "Sınav dönemlerinde öğrenciler streslerini atmak için geliyorlar. Gençlik merkezi de çok güzel imkanlar sağlıyor onlara. Birçok kesimden öğrencimiz var. Burada kaynaşıyorlar. Birbirleriyle fikir alışverişlerinde bulunuyorlar. Güzel bir ortam var burada ve gerçekten gençlerimiz ebru sanatını çok seviyorlar" dedi.
Öte yandan, ebru sanatçısı Melin Meriç, önümüzdeki günlerde kişisel sergisinin açılacağını açıkladı., Ebru Sanatında Yeni Teknik www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
ebru nasıl yapılır battal ebru ebru sanatı nedir ebru sanatı teknikleri ebru sanatı malzemeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793