Edirne Referandumda

Edirne Belediye Başkanlığı, 27 ayrı noktaya kurduğu sandıklarla ’İçme Suyu Şebekesi, Kanalizasyon, Yağmur Suyu Toplama Kanalı, Atık Su Arıtma Tesisi projelerini sokaklarımızı bir defa kazarak, hepsini aynı anda mı hayata geçirelim? ’ sorusunu sorarak, Edirne halkına ’Evet ’ veya ’Hayır ’ seçeneklerini sundu.

Edirne Referandumda
Bu içerik 345 kez okundu.
Edirne Belediye Başkanlığı, 27 ayrı noktaya kurduğu sandıklarla ’İçme Suyu Şebekesi, Kanalizasyon, Yağmur Suyu Toplama Kanalı, Atık Su Arıtma Tesisi projelerini sokaklarımızı bir defa kazarak, hepsini aynı anda mı hayata geçirelim? ’ sorusunu sorarak, Edirne halkına ’Evet ’ veya ’Hayır ’ seçeneklerini sundu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, oyunu Şükrüpaşa Mahalle Muhtarlığında kullandı.
10 Ocak Pazar günü düzenlenen referandumda Edirne halkı saat 09.30 ’dan itibaren oylarını kullanmaya başladı. Sabahın erken saatlerinde bağlı bulundukları muhtarlıklara gelen vatandaşlar, ’İçme Suyu Şebekesi, Kanalizasyon, Yağmur Suyu Toplama Kanalı, Atık Su Arıtma Tesisi projelerini sokaklarımızı bir defa kazarak, hepsini aynı anda mı hayata geçirelim? ’ sorusuna ’Evet ’ veya ’Hayır ’ seçeneklerini işaretleyerek, altyapı soruların ne şekilde çözüleceği konusunda söz sahibi oldu.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise oyunu Şükrüpaşa Mahalle Muhtarlığında kullandı. Altyapıdan kaynaklanan sorunlarda yaşanan sıkıntıları Edirne halkının çektiğini ifade eden Gürkan, "Biz demokratik yöntemlerle, Edirne halkının verdiği oylarla göreve geldik. Edirne Belediyesi ’ni yönetirken de halkımızın fikirleri almak, halkımızın görüşlerine başvurmak bizim için çok önemli. Bugün, düzenlediğimiz referandumla Edirne halkına; ’İçme Suyu Şebekesi, Kanalizasyon, Yağmur Suyu Toplama Kanalı, Atık Su Arıtma Tesisi projelerini sokaklarımızı bir defa kazarak, hepsini aynı anda mı hayata geçirelim? ’ sorusunu soruyoruz. Referanduma katılan vatandaşlarımız ’Evet ’ veya ’Hayır ’ seçeneklerini işaretleyerek, altyapı sorunlarını ne şekilde çözeceğimiz konusunda bize yön verecek" diye konuştu.
TOPLAM 27 SANDIK KURULDU
Gerçekleştirilen referandumda Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği ’ne (EBED), Fırınlar Sırtı TOKİ İşmerkezi ’ne ve Hıdırağa Toki D-3 A Blok yönetim ofisine birer sandık olmak üzere toplamda 27 sandık kuruldu.
Evinden çıkmakta sıkıntı çeken engelli bireyler de özel donanımlı araçlar ile evlerinden alınıp oy kullandıktan sonra tekrar evlerine bırakılıyor. Ayrıca Edirne Belediye Başkanlığı, görme engelli vatandaşların da rahatlıkla oy kullanabilmeleri için Braille alfabesi ile oy pusulaları hazırlandı.
7 ’den 70 ’e herkes, bağlı bulundukları mahallerin muhtarlıklarında bugün saat 17.00 ’a kadar oylarını kullanabilecek. Referandumdan çıkacak olan sonuçlar ise, saat17.00 ’dan sonra gerçekleştirilecek olan sayımın ardından halka açıklanacak., Edirne Referandumda www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
edirne edirne 15 günlük hava durumu edirne gündemi edirne otomobil ilanları edirne emla k ilanları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793