Terramycin Yan Etkileri

Terramycin Yan Etkileri: Terramycin yan etkileri arasında karın ağrısı, nefes almada güçlükler, dudak, dil ve boğazda şişlik gibi etkiler bulunur.

Terramycin Yan Etkileri
Bu içerik 3160 kez okundu.

Terramycin Yan Etkileri: Terramycin yan etkileri arasında karın ağrısı, nefes almada güçlükler, dudak, dil ve boğazda şişlik gibi etkiler bulunur. Ağız yoluyla alınmamalıdır. Terramycin ’e duyarlı olmayan bakterilerin aşırı üremesine yol açabilmektedir. Terramycin kullanımı sonrasında, duyarlı olmayan bakteri veya mantarın etkisiyle oluşan enfeksiyon durumlarında duyarlılık testi yapılır ve sonuca göre uygun bir tedavi yöntemi seçilir.

Terramycin Yan Etkileri

Terramycin yan etkileri arasında karın ağrısı, nefes almada güçlükler, dudak, dil ve boğazda şişlik gibi etkiler bulunur. Ağız yoluyla alınmamalıdır. Terramycin ’e duyarlı olmayan bakterilerin aşırı üremesine yol açabilmektedir. Terramycin kullanımı sonrasında, duyarlı olmayan bakteri veya mantarın etkisiyle oluşan enfeksiyon durumlarında duyarlılık testi yapılır ve sonuca göre uygun bir tedavi yöntemi seçilir.

 

Terramycin kullandıktan sonra iştahsızlık, bulantı, kusma ve ishal gibi mide sorunları oluşabilir. Bu belirtiler uzun süreler devam ederse ilacı kullanmayı kesip doktora başvurmak gerekir. Terramycin kullanımı sonrasında cilt, güneş ışınlarına karşı daha hassas bir hale gelir. Bu sebeple ilacı kullandıktan sonra güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak ciddi güneş yanıklarına sebep olabilir. Güneş yanığının yanı sıra kaşıntı, döküntü, soyulma gibi tahrişlere de rastlanabilir.

 

Terramycin kullanımı sonrasında nadir de olsa bağ ağrısı şikayeti oluşabilir. Bağ ağrısı, çoğunlukla deri döküntüsü yaşayan hastalarda görülür. Kulak çınlaması, kansızlık, baş dönmesi, bulanık görme, sıvı kaybı, karaciğer ve böbrek problemleri, görülen diğer nadir yan etkilerdendir. Terramycin kullanımının alerjik reaksiyona neden olabileceği unutulmamalı ve tıbbi yardımın uzak olduğu yerlerde kullanılmamalıdır.

 

8 yaş altı çocuklarda Terramycin kullanımı dişlerin sararması gibi etkiler gösterebilir. Çocuklarda, büyüme ve gelişimi olumsuz yönde etkileyecektir. Terramycin çocukların kullanımı için uygun bir ilaç değildir. Hamilelik döneminde kullanılırsa bebekte kemik ve diş problemleri oluşturabilir. Hamilelik dönemi ve hamile kalmayı planladığınız dönemlerde Terramycin kullanmayınız. Emziren anneler de süte geçmemesi için bu dönemde Terramycin kullanmamalıdır.

 

Terramycin Nedir?

Deri merhemi olarak bilinen Terramycin, bakterilerin hücre zarında yapısal bozulmalar meydana getirerek onları etkisiz kılar. Vücut üzerinde şişlik, kızarıklık ve iltihapların etkisini azaltır. Bakteri tabanlı cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotik görevi taşır.

 

Terramycin Kullanırken Dikkat Edilecekler Cilt üzerindeki iltihap, şişlik, kızarıklık ve enfeksiyonlarda iyileştirici etkileri bulunan bir ilaçtır. Ağız ve göze temas etmemelidir. İlaç kullanımı sonrasında mantar, bakteri veya enfeksiyon belirtileri görüldüğünde doktora başvurulmalıdır. Terramycin kullanımı sırasında alkollü cilt ürünleri ve ciltte tahrişe neden olabilecek diğer bakım ürünleri kullanılmamalıdır.

Kaynak : Sagliksiteniz.Com

Terramycin Yan Etkileri
9 Ocak 2016 - 23:54:38 Yorum Yok 0 beğeni
Etiketler: Terramycin, Terramycin kullanımı, Terramycin ytan etkileri
Yorum yaz Yararlı buldum0
, Terramycin Yan Etkileri www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
terramycin krem vajinaya sürülürmü terramycin göz merhemi fiyat terramycin muadili terramycin kaş terramycin deri merhemi kullananlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793