Çerkezköy Kaymakamı Kubilay, Ziyaretlere Devam Ediyor

Tekirdağ ’ın Çerkezköy ilçesi Kaymakamı Metin Kubilay, Halk Eğitim Merkezi, Rehabilitasyon ve Araştırma Merkezi ile Halk Kütüphanesi ’ni ziyaret etti.

Çerkezköy Kaymakamı Kubilay, Ziyaretlere Devam Ediyor
Bu içerik 364 kez okundu.
Tekirdağ ’ın Çerkezköy ilçesi Kaymakamı Metin Kubilay, Halk Eğitim Merkezi, Rehabilitasyon ve Araştırma Merkezi ile Halk Kütüphanesi ’ni ziyaret etti.
Eski meslek yüksek okulu binasında faaliyete başlayan Halk Eğitim Merkezi, Rehabilitasyon ve Araştırma Merkezi ile Halk Kütüphanesi ’nin olduğu binanın daha önceden kömürle ısındığını hatırlatan yetkililer buranın Çerkezköy Sanayi ve Ticaret Odası, Çerkezköy Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ’nün katkılarıyla hem doğalgazlı sisteme geçtiğini hem de binanın gerek içerisinde gerekse dışında düzenlemeler yapıldığını belirtti.
Çalışmalar esnasında binayı zaman zaman ziyaret etiğini söyleyen Kaymakam Kubilay, "Sizlerin burada canla başla çalıştığınızı gördüm. Buranın bu hale gelmesinde bütün imkanlar seferber edildi. Bizler buranın bu hale gelebilmesi için bir taraftan keşif yaptık, bir taraftan da tadilat yaptık. Buraya keşif gelmeden önce biz birçok çalışmayı tamamlamıştık. Çok hızlı bir sürede bu hale geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla hızlı bir çalışma oldu. Çatı konusunda bir sıkıntımız vardı. Bu durumu Kültür ve Turizm bakanlığımıza bildirmiştik. Bugün o eksikliğimizin de giderildiğini gördük. Bizler okula giderken veya üniversiteye hazırlanırken böyle bir kütüphanemiz yoktu. Burada çok hızlı bir çalışma ve dönüşüm gerçekleştirdik. Öyle ki burada görevli olan arkadaşlarımız bile bu çalışmaları gazetelerden öğrendiler ve kendileri de buranın bu hale gelmesinde büyük emek sarf ettiler" dedi.
BAŞARI BELGESİ VERDİ
Çerkezköy ’e kazandırılan kütüphanede büyük çaba sarf eden görevlilere teşekkürlerini ileten Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Hülya Gümüş ve Müzeyyen Hacıoğlu ’na başarı belgesi verirken, "Aslında bu başarı belgesini burada çalışan herkes sonuna kadar hak ediyor" dedi. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan da Rehberlik Araştırma Merkezi ’nin şehrin merkezine taşınmasının çok önemli bir kazanım olduğuna dikkat çekerek bunun için çaba sarf eden herkese teşekkür etti.
BİNAYA ASANSÖR İSTEDİLER
Rehberlik Araştırma Merkezi ’nin faaliyet gösterdiği binaya engelli vatandaşların daha kolay girip çıkabilmeleri ve daha iyi hizmet alabilmeleri için bulundukları binanın bir asansöre ihtiyacı olduğunun hatırlatılması üzerine Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da "Haklısınız buraya bir asansör lazım. Bunun için gerekli çalışmaları hemen başlatacağız. Kültür Bakanlığımıza bu durumu hemen ileteceğiz" ifadelerini kaydetti.
"EN ÇOK ÇERKEZKÖY OKUYOR"
Faaliyete geçen kütüphaneyle ilgili olarak Kaymakam Kubilay, "Bu binamızı afişlerle donatalım. Bu afişlerde ’En Çok Çerkezköy Okuyor ’ yazsın. Halk Eğitim Merkezimiz neredeyse 2 yıl önce 31 Ocak 2014 ’te burada faaliyete başladı. Buradaki kurslarımıza katılan vatandaşlarımız aynı zamanda birbirleriyle de kaynaşma ve tanışma imkanı buluyorlar. Biz 2 yılda bin kurs 20 bin kursiyer hedefi belirlemiştik ama daha bu süre dolmadan bin 200 kurs, 24 bin de kursiyere ulaştık. Bu önemli bir başarıdır. Bu konuda sivil toplum kuruluşları da bizlere çok yardımcı oldular. Onlara da çok teşekkür ediyoruz" dedi.
"BU BİNA BİZE YETMEZ"
Çerkezköy ’ün sürekli göç aldığını da vurgulayan Kaymakam Kubilay, "Burası çok fazla göç alan bir ilçe. Vatandaşlarımızı bir arada tutacak ve kaynaştıracak faaliyetlere ihtiyaç var. Aynı zamanda burada kursa katılan vatandaşlarımız nitelikte kazanıyor. Bu kazanımlar daha sonra bir işe girdiklerinde ekonomik olarak katkı sağlıyor. Burada öğrencilerimiz üniversite sınavları için kurs görüyor. Binamız ilerleyen zamanlarda bize yerli olmayacak. Bunun için girişimlerde bulunup Çerkezköy ’e yeni bir halk eğitim binası kazandırmayı hedefliyoruz. Bunu için şuanda kafamızda bir yer var. İnci Narin Yerlici İlkokulu ’nun oradaki alan bizim için çok uygun bir yer olacaktır. Buraya bir halk eğitim merkezi yapılabilmesi için girişimlerde bulunacağız" açıklamasında bulundu.
KURSLARI ZİYARET ETTİ
Kaymakam Kubilay daha sonra vatandaşların eğitim gördüğü kursları da ziyaret etti. Burada üniversiteye hazırlanan öğrenci sınıflarını, ilkokul birinci sınıftan ortaokula kadar öğrencilerin eğitim gördüğü satranç kursunu, el sanatları ve rölyef kurslarını tek tek dolaşan Kaymakam Metin Kubilay, kursiyerlerle de sohbet etti. Kaymakam Kubilay, son olarak Rehberlik Araştırma Merkezi eğitimcilerinin yaptığı sunumu dinledi., Çerkezköy Kaymakamı Kubilay, Ziyaretlere Devam Ediyor www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
kubilay metin kubilay haberler haber ziyaretlere
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793