"Türkiye Kayası" Çosb’de Sahnelendi

İstanbul Şehir Tiyatroları ’nın "Türkiye Kayası" adlı oyununu Tekirdağ ’ın Çerkezköy ilçesi Organize Sanayi Bölge ’sinde sahnelendi.

Bu içerik 322 kez okundu.
İstanbul Şehir Tiyatroları ’nın "Türkiye Kayası" adlı oyununu Tekirdağ ’ın Çerkezköy ilçesi Organize Sanayi Bölge ’sinde sahnelendi.
Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. ÇOSB Müdürlüğü, 2016 yılının ilk sosyal ve kültürel etkinliği kapsamında İstanbul Şehir Tiyatroları ’nın "Türkiye Kayası" adlı oyununu tiyatroseverlerle buluşturdu.
ÇOSB Müdürlüğü Konferans Salonu ’nda düzenlenen programa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanı Yılmaz Yıldırım, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Emniyet Müdürü Murat Ogan, Kapaklı Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, Çerkezköy OSB Halkla İlişkiler Müdürü Dr. Gökhan İnce, Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz, Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ayhan Arslan ve çok sayıda davetli katıldı.
16 YAŞINDAYKEN YAZDI
Genç yazar Fehime Seven ’in 16 yaşındayken kaleme aldığı Türkiye Kayası adlı tiyatro oyununu Şükrü Türen yönetti. Oyunculuklarını E. Sevtap Çapan, Hakan Yavaş, Hikmet Körmükçü, Kubilay Penbeklioğlu, Nevzat Çankara ve Selim Can Yalçın ’ın üstlendiği Türkiye Kayası, Bulgaristan ’dan Türkiye ’ye göç etmek zorunda kalan bir ailenin öyküsünü anlatıyor. Geçmişlerini, anılarını ve hayallerini yaşadıkları yerde bırakıp yeni ümitlerle yola çıkan ailenin, Türkiye sınırında karşılaştıkları şanssızlıklar komedi ve dram unsurları ile çok güzel bir şekilde sahnelendi.
"ETKİNLİKLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK"
İki perdelik oyun davetlilerden büyük ilgi gördü. Program sonunda oyunculara çiçek takdim eden Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, "Bizleri bugün davetimize icabet ederek yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederiz. ÇOSB olarak gerçekleştirdiğimiz sosyal ve kültürel etkinliklerimiz 2016 yılında da artarak devam edecektir. Salonumuzda 17 Ocak ’ta başka bir oyun sergilenecek. Şimdiden hepiniz davetlisiniz" dedi., "Türkiye Kayası" Çosb ’de Sahnelendi www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
"Türkiye Kayası" Çosb’de Sahnelendi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793