Başkan Mandalı’dan Gazetecilere Yemek Jesti

Tekirdağ ’ın Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı İrfan Mandalı, CHP İlçe Başkanı Kenan Seçkin ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında bölgede görev yapan basın mensuplarını Şehzade Restaurant ’ta yemekte ağırladı.

Başkan Mandalı’dan Gazetecilere Yemek Jesti
Bu içerik 390 kez okundu.
Tekirdağ ’ın Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı İrfan Mandalı, CHP İlçe Başkanı Kenan Seçkin ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında bölgede görev yapan basın mensuplarını Şehzade Restaurant ’ta yemekte ağırladı.
Büyükşehir ile birlikte Kapaklı ’nın yüz ölçümünün 20 bin dekara ulaştığını söyleyen Başkan Mandalı, "Büyük bir coğrafyaya hizmet ediyoruz. Ama gelirimiz eskisi gibi değil. Gelirlerimiz 3 ’te 2 oranında azaldı. Memurlarımızın maaşlarını güçlükle ödüyoruz. Biz Belediye Başkanı olarak görünüyoruz ama aslında Baş Memuruz. İnşallah önümüzdeki günlerde yerel yönetimlerle ilgili kanunda değişikliğe gidilecek ve bu mağduriyetler giderilecektir" ifadelerini kullandı.
"BÜTÜN PARTİLERE EŞİT MESAFEDEYİM"
Basın mensuplarının "2014 ’te olduğu gibi 2019 ’da da AK Parti ’ye geçme gibi bir niyetiniz olur mu?" şeklindeki sorusunu samimiyetle yanıtlayan Başkan Mandalı, "CHP ’ye ne kadar yakınsam AK Parti ya da MHP ’ye de o kadar yakınım. Çünkü ben burada yalnızca CHP seçmeninin oylarıyla seçilmedim. Bana MHP ’lisi de oy verdi, AK Partilisi de oy verdi. Dolayısıyla siyasette ne zaman ne olacağı belli olmaz" diye konuştu.
"BÜYÜKŞEHİR ’İN KARARI İPTAL EDİLDİ"
Son zamanlarda gündemde olan Büyükyoncalı konusuna da değinen Başkan Mandalı, "Büyükşehir Belediyesi ’nin kararı yerel mahkeme tarafından iptal edildi. Bizim lehimize karar verildi. Şimdi bunun temyiz aşaması var. Biz Büyükyoncalı ’nın Kapaklı ’ya bağlanması kapsamında İçişleri Bakanlığı ’na müracaat etmek üzere dilekçemizi ilçe kaymakamlığımıza teslim ettik. Dilekçemiz şu anda Tekirdağ Valiliği ’nde" dedi.
"ÜNİVERSİTE İÇİN 400 DÖNÜM YER TAHSİS EDEBİLİRİZ"
Basın mensuplarının "Devlet yatırımları konusunda iktidar partisinin ilçe yönetiminden destek istediniz mi?" sorusunu da yanıtlayan Mandalı, "Biz isteklerimizi Ankara ’ya ilgili yerlere gönderdik. Bugün hükümet binasını her yere yapabilirsiniz. Fakat bu öncelikli bir yatırım değil. Ama hastane konusu öncelikli bir konu. Çünkü bir can kurtarmak, Türkiye Cumhuriyet vatandaşına sahip çıkmak demektir. Bununla birlikte Kapaklı ’ya bir an önce üniversite gelmek zorundadır. 3 bin nüfuslu ilçelerde üniversite var, 100 bin nüfuslu Kapaklı ’da meslek yüksekokulu bile yok. O zaman bizi ilçe yapmayacaktınız. Biz üniversite için başka ilçeler gibi yerimiz yok da demiyoruz. Gerekirse 400 dönümlük yer tahsis edebiliriz" dedi.
"OTOGAR 1,5 AY İÇİNDE FAALİYETE GEÇECEK"
İlçede yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında da konuşan Başkan Mandalı, "Kazak Gölü ve İkiz Gölleri 29 ’ar yıllığına kiraladık. Buraları ihaleye çıkıp güzelleştireceğiz. Karaağaç ve diğer 5 yeni mahallede üstyapı çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Önümüzdeki günlerde Kültür Merkezi ’nin ihalesi yapılacak. Karaağaç Kollektör Hattı yapılacak. Bunun yanında Karaağaç ’ta yapılacak bir kentsel dönüşüm devrim niteliğinde olacaktır. İlçemiz genelinde 13 milyon liralık asfaltlama çalışması tamamlanmak üzere. Kapaklı ile Karaağaç ’ı Levent Caddesi ile birbirine bağladık. Otogar ihalesi yapıldı. Bir buçuk ay içinde faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Artık tüm mahallelerimizde Büyükşehir Belediyesi ’nin otobüslerini göreceğiz" ifadelerini kaydetti., Başkan Mandalı ’dan Gazetecilere Yemek Jesti www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
tekirdağ haber haber gazetesi çerkezköy haber çorlu çerkezköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793