Başkan Albayrak’tan Aydınlar Bildirisine Tepki

Tekirdağ Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Albayrak, akademisyenler tarafından hazırlanan bildiriyi eleştirerek, “Vatanımıza kasteden terör ve yandaşları ile mücadele etmek, terörün her türünün karşısında durmak, statüsü ne olursa olsun bu vatanın her ferdinin, her vatandaşın, her aydının temel vatandaşlık görevi olmalıdır.

Başkan Albayrak’tan Aydınlar Bildirisine Tepki
Bu içerik 331 kez okundu.
Tekirdağ Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Albayrak, akademisyenler tarafından hazırlanan bildiriyi eleştirerek, “Vatanımıza kasteden terör ve yandaşları ile mücadele etmek, terörün her türünün karşısında durmak, statüsü ne olursa olsun bu vatanın her ferdinin, her vatandaşın, her aydının temel vatandaşlık görevi olmalıdır. Tek bir Türkiye var ve bu ülke hepimizin” dedi.
Başkan Kadir Albayrak, bildiriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Bilim adamlarımız, sanatçılarımız, yazarlarımız, tüm aydınlarımız, ülkemizin her alanda önderi, rehberi ve vazgeçilmez unsurlarıdır. Ancak, son olarak 1128 akademisyen tarafından imzalanmış olan kampanya sonunda yayınlanan bildiri incelendiğinde, katılması zor bazı hususlar barındırmaktadır. Öncelikle hiç gereği yokken, bildiri Türkçe dışında başka bir dille daha okunmuştur. İkinci olarak, terör ve ayrılıkçı düşünce ve hareketler görmezden gelinerek, Güneydoğu ’da kamu düzenini sağlamaya yönelik çabalar, “Devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddet” gibi garip bir şekilde nitelendirilmiş, ülkemizin iç sorunlarının uluslararası bir tartışmaya açılmasına neden olacak önerilere yer verilmiştir” ifadelerini kullandı.
Bildiride, “Ülkemizi yaşanamaz bir hale getirmeye uğraşan terör örgütü ve yandaşlarının faaliyetleri, barış gibi ulvi bir kelime arkasına gizlenmeye çalışılmış, askerimize ve polisimize yönelik saldırı ve cinayetlerden söz edilmemiştir” diyen Başkan Kadir Albayrak, şunları kaydetti:
“TEK BİR TÜRKİYE VAR VE BU ÜLKE HEPİMİZİN”
“Değerli bir hukukçu olan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu konu ile ilgili olarak, “Devlet yıkılırsa herkes, hepimiz altında kalırız. Devlet yıkılırsa ne adaletten, ne gelecekten, ne de aydınlık bir gelecekten söz edebiliriz. O halde devleti yıkmak isteyen herkese, her güce karşı yekvücut olmak zorundayız. Bu noktada kanlı terör örgütü PKK ’ya bir cümlecik dahi aleyhte konuşmadan sürekli olarak Türkiye Cumhuriyeti ’ne söz söyleyenleri, işgal altındaki İstanbul ’un sözde aydınlarının kalıntıları olarak niteliyorum” sözlerine katılmamak mümkün değildir. Şu çok iyi bilinmelidir ki; yaşadığımız vatanımıza kasteden terör ve yandaşları ile mücadele etmek, terörün her türünün karşısında durmak, statüsü ne olursa olsun bu vatanın her ferdinin, her vatandaşın, her aydının temel vatandaşlık görevi olmalıdır. Tek bir Türkiye var ve bu ülke hepimizin.”, Başkan Albayrak ’tan Aydınlar Bildirisine Tepki www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
aydinlar albayraktan başkan bildirisine tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793