Sakin Şehir Vize Kültür Gecesi Düzenlendi

KIRKLARELİ (İHA) – Kırklareli ’nin Vize İlçe Belediyesi ve CıttaSlow (Sakin Şehir) Derneği tarafından düzenlenen Sakin Şehir Vize Kültür Gecesi, kapalı spor salonunda gerçekleşti.

Sakin Şehir Vize Kültür Gecesi Düzenlendi
Bu içerik 487 kez okundu.
KIRKLARELİ (İHA) – Kırklareli ’nin Vize İlçe Belediyesi ve CıttaSlow (Sakin Şehir) Derneği tarafından düzenlenen Sakin Şehir Vize Kültür Gecesi, kapalı spor salonunda gerçekleşti. Yemek yarışmasının da düzenlendiği gecede, liseli kızların yöresel kıyafet defilesi ilgi gördü.
Geceye Vize Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI YAPILDI
Beykent Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Öğretim Görevlisi Milli Şef Esat Özata, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakülteni Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Nilüfer Vatansever Toylan ve Restoran Yöneticisi Milli Şef Mehmet Usta ’nın jüri üyeliğini yaptığı yöresel yemek yarışması yapıldı. Yemek yarışmasının ardından Vize Belediyesi ve Vize Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü saz ekibi ve sanatçısının yer aldığı türkü programı gerçekleştirildi. Yemek yapan tüm katılımcılara belge ve çeşitli hediyeler, jüri üyelerine de plaket takdim edildi.
Gecenin devamında Ertuğrul Köyü ve Poyralı Köyü Kültür Evleri ’nin desteğiyle eskiden giyilen yöresel kıyafet defilesi, lise öğrencileri tarafından sergilendi. Vize Belediyesi ve Vize Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü folklor ekibinin gösterinin ardından yöresel kıyafetlerle kına gecesi yapıldı., Sakin Şehir Vize Kültür Gecesi Düzenlendi www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
sakin sakin şehir vize kültür gecesi düzenlendi derne vize k gecesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793