Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Ortaklık Projesi Ziyareti

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ecorys in Turkey firmasının Genel Müdürü Berk Babila ve Takım Lideri David Pearson, Kariyer Hizmetleri Sunumunda Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli teknik destek projesi kapsamında Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Ortaklık Projesi Ziyareti
Bu içerik 566 kez okundu.
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ecorys in Turkey firmasının Genel Müdürü Berk Babila ve Takım Lideri David Pearson, Kariyer Hizmetleri Sunumunda Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli teknik destek projesi kapsamında Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ’e makamında ziyarette bulundu.
Ziyarette, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında Avrupa Birliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından finanse edilmekte olan Kariyer Hizmetleri Sunumunda Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli teknik destek projesinin uygulaması 7 Ocak 2016 itibariyle resmen başladığı, projeyle üniversite-sanayi işbirliği ile faaliyet gösterecek kariyer merkezlerinin kurulması suretiyle gençlerin iş hayatına geçişinin kolaylaştırılması hedeflendiği ifade edildi.
Bu maksatla Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi paydaşlığında yürütülecek olan projede çeşitli firmaların iş elemanı temini ihtiyaçları ile üniversite öğrencileri, mezunlarının kariyer gelişimi ile istihdam alanında bir yazılım portalı oluşturulmasına yönelik veri derleme, depolama, etüt düzenleneceği belirtildi. Önümüzdeki günlerde bölge üniversiteleri ile işbirliği içerisinde projenin başlangıç faaliyetlerinin planlanıp, Şubat ayı içerisinde saha faaliyetlerinin aktif olarak başlatılmasının planlandığı kaydedildi.
Ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Namık Kemal Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Çetin, Eğitim Uzmanı Besim Durgun, Kariyer Rehberliği Uzmanı Kirsten Larsen, Bilgi Teknolojileri Uzmanı Haluk Saran ve Proje Asistanı Büşra Güder, Operasyon Koordinatörü Elif Öztüfekci ve Basın ve Halkla İlişkiler Yönetmeni Akın Kocamaz da bulundu., Trakya Kalkınma Ajansı ’ndan Ortaklık Projesi Ziyareti www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
trakya haber trakya bölgesi haberler kalkınma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793