Çocuklara Özel Sokak

KIRKLARELİ (İHA) – Kırklareli ’nin Lüleburgaz ilçesinde, ’Çocuk Sokağı ’ kuruldu. Kente bulunan 15 bin çocuk için, UNICEF ve IKEA ortak projesi kapsamında çocukların görüş ve önerileri doğrultusunda özel olarak ’Çocuk Sokağı ’ hazırlandı.

Çocuklara Özel Sokak
Bu içerik 478 kez okundu.
KIRKLARELİ (İHA) – Kırklareli ’nin Lüleburgaz ilçesinde, ’Çocuk Sokağı ’ kuruldu.
Kente bulunan 15 bin çocuk için, UNICEF ve IKEA ortak projesi kapsamında çocukların görüş ve önerileri doğrultusunda özel olarak ’Çocuk Sokağı ’ hazırlandı.
Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF) tarafından 2014 yılında başlatılan projenin ulusal koordinasyonunda, İçişleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesel Teşkilatı ve Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi bulunuyor. Lüleburgaz Belediyesi, IKEA ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi ’nin finansman desteği ile yürütülen, ’Çocuk Dostu Şehirler ’ projesinde paydaş olarak yer aldı.
HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN
Projenin amaçlarından biri, "Çocukların ihtiyaçlarına yönelik politikalar ve programlar tasarlamak, çocukların oyun ve gelişim haklarına erişimlerini sağlamak amacıyla kentsel alanlarda çocuk dostu mekanlar oluşturmak" olarak belirlendi. Proje amacının gerçekleştirilmesine ilişkin Yeni mahalle Özbek 1. sokak ’Çocuk Sokağı ’ olarak düzenlendi.
UNICEF VE IKEA HİBE ETTİ
Proje kapsamında, ses-ışık-sahne sistemi, çöp kovası, banklar, çocuk çadırları, bahçe setleri, masa, sandalye, ressam sehpası gibi materyaller Lüleburgaz Belediyesi ’ne hibe edildi., Çocuklara Özel Sokak www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
çocuklara özel yemek çocuklara özel diyet çocuklara özel kitap çocuklara özel kurabiyeler çocuklara özel hediye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793