Balıkçılar Olumsuz Hava Koşullarından Muzdarip

Olumsuz hava koşulları ve balığın az olması, balık fiyatlarının fırlamasına sebep oldu. Tekirdağ ’da 65 senedir balıkçılıkla uğraşan Ali Hiçsolmaz, geçtiğimiz yazın çok sıcak geçmesinden dolayı bu yıl balık piyasasının beklentileri karşılamadığını belirtti.

Balıkçılar Olumsuz Hava Koşullarından Muzdarip
Bu içerik 436 kez okundu.
Olumsuz hava koşulları ve balığın az olması, balık fiyatlarının fırlamasına sebep oldu.
Tekirdağ ’da 65 senedir balıkçılıkla uğraşan Ali Hiçsolmaz, geçtiğimiz yazın çok sıcak geçmesinden dolayı bu yıl balık piyasasının beklentileri karşılamadığını belirtti. Denizin, bu yıl geçmiş yıllara göre bereketsiz olduğunu ifade eden Hiçsolmaz, üstüne olumsuz hava koşullarının da eklenmesiyle birlikte, insanların balık yemeye hasret kaldığını söyledi.
İstavritin fiyatının 20-25 lira civarında olduğunu söyleyen Hiçsolmaz, “65 yaşındayım. 7 yaşımdan beri deniz üstündeyim. İstavrit 20-25 liraya satılıyor. Ben, bunun fiyatını söylemeye bile utanıyorum insanlara” dedi.
Olumsuz hava koşularının yanı sıra yazlıkları bulunan tatilcilerin ve amatör balıkçıların da kendilerini olumsuz etkilediğine değinen Hiçsolmaz, bu duruma önlem alınması gerektiğine dikkat çekti.
Yazın çok sıcak geçtiğini de belirten Hiçsolmaz, “Karadeniz ’de deniz sıcaklığı 28 derece, Marmara Denizi ’nde 29 derece civarında seyretti. Bundan dolayı balıkların denize bıraktıkları yumurtalar, canlanmadan öldü. Bu yüzden az oldu balık” ifadelerine yer verdi.
Balıkçı Ali Hiçsolmaz, 2 gündür lodos ve kardan dolayı denize açılamadıklarını, ancak bugün itibari ile balığa çıkmak üzere hazırlıklara başladıklarını ifade etti., Balıkçılar Olumsuz Hava Koşullarından Muzdarip www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
Balıkçılar Olumsuz Hava Koşullarından Muzdarip
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793