Edirne’de Taşkın Riski Ortadan Kalktı

EDİRNE (İHA) – Bulgaristan ’daki yağışların ardından yükselişe geçerek sel ve su taşkınlarına neden olan Meriç ve Tunca Nehirleri ’nin debileri riskli seviyelerin altında düştü.

Edirne’de Taşkın Riski Ortadan Kalktı
Bu içerik 417 kez okundu.
EDİRNE (İHA) – Bulgaristan ’daki yağışların ardından yükselişe geçerek sel ve su taşkınlarına neden olan Meriç ve Tunca Nehirleri ’nin debileri riskli seviyelerin altında düştü. Hava sıcaklığının da artmasıyla birlikte nehir yatakları normale dönmeye başladı.
Bulgaristan ’da yaşanan yağışların ardından Edirne ’de artan nehir debileri, düşüşe geçti. Son 48 içerisinde Meriç ve Tunca Nehirleri ’nin debilerinin taşkın riski seviyelerine yükselmesi nedeniyle bazı özel işletmeler ve sosyal tesisler ile tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ’nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı sular altında kalmıştı. Bölgede hava sıcaklığının da artmasıyla birlikte nehir yatakları normale dönmeye başladı. Ancak tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ’nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı ’nda bulunan sular hala çekilmedi. Sarayiçi ’ne ulaşımı sağlayan Fatih ve Kanuni Köprüleri, güvenlik gerekçesiyle yaya ve araç trafiğine kapalı tutulmaya devam ediliyor.
DEBİLER NORMALE DÖNÜYOR
DSİ 11. Bölge Müdürlüğü ’nden edinilen bilgiye göre, sabah saat 10.00 itibariyle Suakacağı ölçüm istasyonunda Tunca Nehri ’nin su debisi 104 metreküp/saniye olarak ölçülürken, 2 gün önce bin 300 metreküp/saniyelere kadar yükselerek taşkına sebep olan Meriç Nehri ’nin debisi ise Kirişhane ölçüm istasyonunda 869 metreküp/saniye olarak ölçüldü.
Yetkililer, Tunca ve Meriç Nehirleri ’ndeki debilerin düşünün devam edeceğini belirterek, taşkın riskinin ortadan kalktığını belirtti., Edirne ’de Taşkın Riski Ortadan Kalktı www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
edirne edirne belediye başkanı recep  gürkan haber detayları güncel haberleri yerel haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793