Kapaklı Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı

Kapaklı Kent Konseyi genel kurul toplantısı, Kapaklı Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, “Kapaklı kentleşmeye devam ediyor.

Kapaklı Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı
Bu içerik 489 kez okundu.
Kapaklı Kent Konseyi genel kurul toplantısı, Kapaklı Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, “Kapaklı kentleşmeye devam ediyor. Kent konseyi ile de bunu perçinliyor. Kapaklı ’da Her gün yeni bir şeyler oluyor. Noterin açılmasını hepimiz canı gönülden istiyorduk. 12 Ocak itibari ile başvurular sona erdi. Bu sabah birinci sırada görülen aday geldi. Eğer olumsuz bir kanaat oluşmazsa ilçemizde noterin göreve başlaması 2 ayı bulmayacağı kanaatindeyim. Bu Kapaklı ’daki iş ve işlemlerde ilçe dışına çıkmadan rahatlıkla yapılacağı anlamına geliyor. Bunun dışında ilçemizin temel ihtiyaçlarını biliyoruz. Bir hastane, hükümet konağı, emniyet müdürlüğü binası, birden fazla spor salonu bizim temel ihtiyaçlarımızdan. Hükümet konağı projesinde de birkaç hafta içerisinde ihaleye çıkmış olacağız. Sizler de ilçenin önde gelen bir STK ’sı olarak bu ihtiyaçları dile getirirseniz, bu projelerden her yıl bir tanesini gerçekleştirebilirsek 4-5 yıl sonra Kapaklı çok farklı bir ilçe olacak ve ilçe kimliğini gerçek anlamda kazanmış olacaktır” dedi.
“KAYMAKAMLIĞIMIZ İLE BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ”
Toplantıda konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise, “Kaymakamımızla biz bir aile gibiyiz. Devletle yerel yönetiminin bir arada yürümesi gerektiği konularda beraber hareket ediyoruz. Kaymakamımızın Kapaklı ’ya ilk geldiği günden beri devlet yatırımlarının ilçemize gelmesini çok arzu ettiğini biliyoruz. Bürokrasi üzerinde bazı engeller olsa da kaymakamımız ilgili mercilerle sorunları çözmeye çalışıyor“ dedi.
Kapaklı ’da kamu kurumlarının yüzde 80 ’inin göreve başladığını söyleyen başkan Mandalı, “Eğitim ve hastane çok önemli konulardan bir tanesi. Büyükşehir belediyemiz 11 ilçeye 11 okul projesi kapsamında bir okul yapıyor ama tabi bunlar yeterli değil. Devlet, Kapaklı ’nın aldığı göç oranını göz önünde bulundurarak, hızlı bir şekilde ilçemize yatırımları yapması gerekiyor” İfadelerini kullandı.
Toplantıda konuşan Kent Konseyi Başkanı Fahrettin Gür, konseyin faaliyetleri hakkında bir sunum yaparken, 2016 yılı içerisinde yapmayı düşündükleri projeleri anlattı. Gür, Gençlik meclisi tarafından hazırlanan ağaçlandırma projesi ve ilçede temizlik bilinci oluşturma projesi ile Kadın meclisi tarafından hazırlanan köylü kadınlarla bütünleşme, Türk Halk Müziği Kadın Korosu oluşturma projelerini önümüzdeki günlerde faaliyete geçireceklerini söyledi.
Toplantı dilek ve temenniler bölümünün ardından sona erdi., Kapaklı Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
kapaklı kent konseyi kapaklı kent konseyi kuruldu kapaklı kent konseyi genel kurul toplantısı haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793