Keşan Devlet Hastanesi 2015’te 550 Bin Hastaya Hizmet Verdi

Edirne ’nin Keşan ilçesi Devlet Hastanesi, 2015 yılında 550 bine yakın hastaya hizmet vererek, bölgedeki en önemli hastanelerden biri olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Keşan Devlet Hastanesi 2015’te 550 Bin Hastaya Hizmet Verdi
Bu içerik 376 kez okundu.
Edirne ’nin Keşan ilçesi Devlet Hastanesi, 2015 yılında 550 bine yakın hastaya hizmet vererek, bölgedeki en önemli hastanelerden biri olduğunu bir kez daha kanıtladı. Keşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Nurettin Alparslan, hastanede eksik olan yanık ünitesini kurmak için gerekli çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.
Op. Dr. Alparslan, Keşan Devlet Hastanesi ’nin 2015 yılında verdiği hizmetler hakkında bilgiler verdi. Devlet Hastanesi ’nin, 2015 yılı içerisinde 550 bin hastaya hizmet verdiğini dile getiren Nurettin Alparslan, acil serviste ise 150 bin hastaya tedavi uygulandığını ifade ederek, "Acil servisimiz 2. seviye. İlçe olarak, içindeki birim olarak Lüleburgaz ve Çorlu ile aynı statüde. Kış aylarında 320 bin nüfusa hitap ediyor, yaz aylarında 700 bin ile 1 milyon arasında vatandaşa hizmet veriyoruz. Bu sayı turizm dolayısıyla artıyor. İpsala birimi buraya bağlıydı. Aynı zamanda yaz aylarında 3 aylığına Erikli ’ye hizmet veriyoruz. Erikli ’de 2 tane uzmanımızla geçen yıl 6 bin hastaya baktık" dedi.
"BÖLGEDE 2015 YILINDA 800 ’E YAKIN DOĞUM OLDU"
Keşan Devlet Hastanesi ’nde, 40 uzman, 12 pratisyen hekimin hizmet verdiğini, 340 kadrolu, 150 sözleşmeli personel olmak üzere 500 ’e yakın personelin de bu hizmete katıldığını kaydeden Op. Dr. Alparslan, "Yoğun bakım bir, iki ve üçüncü seviye. Ayrıca sadece kalp için 5 yataklı, yeni doğan için 5 yataklı ünitemiz var. Bakanlığımızın izin vermesi halinde 2016 yılında yeni doğan ünitemizi de 2. kademeye çıkaracağız. Bölgede 2015 yılında 800 ’e yakın doğum oldu" diye konuştu.
"5 YATAKLI YANIK ÜNİTESİ KURULACAK"
Geçtiğimiz hafta meydana gelen yangında 2 çocuğun hayatını kaybettiğini hatırlatan Op. Dr. Nurettin Alparslan, şunları söyledi:
"Bu olay bize büyük üzüntü verdi. Bakanlıktan bunun için yazışıp izin istememiz gerekiyor. Bizim önümüzdeki hedefimiz yanık ünitesi kurmak. 5 yataklı yanık ünitesi için bakanlığımızdan izin alacağız. 5 yıllık planlama içerisinde kaç tane yanık vakası gelmiş bunları bildireceğiz. İzin geldiği zamanda da hayırseverlere müracaat edeceğiz. İnşallah bu yıl içerisinde hazırlamaya çalışacağız.", Keşan Devlet Hastanesi 2015 ’te 550 Bin Hastaya Hizmet Verdi www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
haberi haber haberler bin 2015
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793