Bayırbucak Türkmenlerine Yardımlar Yola Çıktı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ’nun talimatıyla tüm il ve ilçelerdeki parti teşkilatları tarafından Bayırbucak Türkmenleri için 11 Ocak günü başlatılan yardım kampanyası sona erdi.

Bayırbucak Türkmenlerine Yardımlar Yola Çıktı
Bu içerik 529 kez okundu.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ’nun talimatıyla tüm il ve ilçelerdeki parti teşkilatları tarafından Bayırbucak Türkmenleri için 11 Ocak günü başlatılan yardım kampanyası sona erdi. Tekirdağ ’ın Çerkezköy ilçesinde toplanan 1 TIR dolusu yardım malzemesi ise yola çıktı.
25 TON MALZEME TOPLANDI
Tekirdağ ’ın Çerkezköy ilçesinde kampanya kapsamında toplanan yardımlar parti yönetimi ve üyeleri tarafından TIR ’a yüklendi. Kampanya kapsamında içinde kuru gıda, giysi, çocuk maması, çocuk bezi, battaniye, bot, çeşitli giysiler, tekerlekli sandalye ve muhtelif tıbbi malzemeleri gibi unsurların bulunduğu yaklaşık 25 tonluk yardım malzemesi toplandığı belirtildi.
ÇERKEZKÖY OLARAK 1 TIR DOLDURDUK
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Erdoğan, "AK Parti Genel Merkezi Aile ve Sosyal İşler Birim Başkanlığı ’nca düzenlenen Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyasına Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak katkıda bulunduk. Tekirdğ İl Başkanlığı öncülüğünde başlatılan kampanyada yardımlar Tekirdağ ’a gidecekti. Fakat Çerkezköy ve Çorlu, tek başlarına araç doldurarak TIR ’ları ilçelerinden kaldırdı. Çerkezköy olarak 1 TIR doldurduk ve bu akşam Bayırbucak ’a göndereceğiz" dedi.
SALI GÜNÜ BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE ULAŞMIŞ OLACAK
Diğer ilçelerdeki yardımların Tekirdağ ’da toplanacağını ve buradan TIR ’lara yüklenip Bayırbucak Türkmenlerine gönderileceğini kaydeden Ercan Erdoğan, "TIR ’ımızı bugün buradan hareket ettireceğiz. İnşallah Salı günü Bayırbucak Türkmenlerine ulaşmış olacak. Bugüne kadar yardımlara destek veren ilçe teşkilatımızdaki arkadaşlarımıza ve yardımlarda bulunan esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı., Bayırbucak Türkmenlerine Yardımlar Yola Çıktı www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
yola yardım haberler haber kırşehir haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793