Acıbadem Kurabiyesi (Edirne)

http://www. edirneden. com Kurabiye; çekilmiş badem içi pudra şekeri ile karıştırılıp, içine yumurta akı ilavesiyle birkaç saat dinlenmeye bırakılmaktadır.

Acıbadem Kurabiyesi (Edirne)
Bu içerik 441 kez okundu.
http://www.edirneden.com Kurabiye; çekilmiş badem içi pudra şekeri ile karıştırılıp, içine yumurta akı ilavesiyle birkaç saat dinlenmeye bırakılmaktadır. Dinlenmeden sonra tepsiye bir kâğıt serilip yumuşak ve akışkan olan karışım özel torbasına doldurulup kâğıt üzerine birer tutam dökülür. Hafif ısılı fırında pembeleşinceye kadar pişirilir. Not: Tarihi net olarak bilinmeyen bir dönemde, kentimizin bugünkü Yıldırım semtine hacı olan ve bu lakap ile anılan bir kişinin yerleşerek, badem ağaçları yetiştirdiği ve bu bademlerden yapılan kurabiyelerin "Hacı Badem"i ile yapılıp daha sonra "Acı Badem" olarak anıldığı rivayeti bulunmaktadır. ML® Acı Badem Kurabiyesi (görsel), Acıbadem Kurabiyesi (Edirne) www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
acıbadem kurabiyesi nefis yemek tarifleri acıbadem kurabiyesi tarifi oktay usta fındıklı acıbadem kurabiyesi tarifi acıbadem kurabiyesi tarifi kolay acıbadem kurabiyesi tarifi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793