Ergene’de 24 Derslikli Okul Temeli Atıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından “11 İlçeye 11 Okul Projesi” kapsamında Süleymanpaşa ve Kapaklı ’dan sonra üçüncü okulun temeli Ergene ilçesinde atıldı.

Ergene’de 24 Derslikli Okul Temeli Atıldı
Bu içerik 522 kez okundu.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından “11 İlçeye 11 Okul Projesi” kapsamında Süleymanpaşa ve Kapaklı ’dan sonra üçüncü okulun temeli Ergene ilçesinde atıldı.
Temel atma törenine, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Ergene Kaymakam Vekili Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Genel Sekreter Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Gürcün, Teski Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Daire Başkanları ile çok sayıda Ergene ’li vatandaşın katıldı.
Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Geçen gün Ergene ’den döndükten sonra masamın üstünde 50-60 tane mektup gördüm şaşırdım, birdenbire ne gelebilir düşündüm. Vatandaştan şikayet gelmez, vatandaş bizi seviyor ondan sıkıntım yok. Saray ’ın Güngörmez mahallesi okulu öğrencilerinden gelen kendi yazısıyla yazdıkları teşekkür mektupları beni sevindirdi, işte bizim için en büyük hediye bu, Güngörmez okulunun mantolama ve tamiratını yaptık. Anaokulun öğrencilerinin yazdığı mektupta diyor ki; Sayın başkan bey bizi ısıttığınız, okulumuza baktığınız için teşekkür ederiz. İşte bizim için mutluluğun en güzeli budur. Geçen gün burada kanalizasyon temelini atarken yetmez demiştim. Yetmezlerin 2. ’sinin temelini de şimdi atıyoruz. Ama yetmezler devam ediyor, Şubat ayının ikinci haftası Ulaş ’tan Çayra mahallesine giden 43.5 kilometre sıcak asfalt ve karayolları standartlarındaki yolun temelini atacağız. Yetmezlerin dördüncüsü de ihalesi yapıldı, sağlıklı içme suyu altyapı projesinin temelini de en kısa zamanda atacağız. Yetmezler devam edecek. Aşevinin de projesi şu anda hazırlanıyor. 30 Büyükşehir içinde okul yapan tek büyükşehir belediyesi Tekirdağ Büyükşehir, bununla da gurur duyuyoruz. Eğitim çok önemli, elimizden geldikçe eğitime katkı veriyoruz. Önümüzdeki günlerde daha çok sık sık bir araya geleceğiz. Bu yıl içinde 78 650 kilometre yol gittik, bu gezmek boşuna olmuyor. Gidip görmesen, yerinde incelmezsen, vatandaşın sıkıntısını ayağında görmezsen bu hizmet olmaz. Büyükşehir bütün gücüyle çalışmaya devam ediyor. Bize güvenmeye devam edin” dedi.
Kurban kesilerek dualar eşliğinde gerçekleştirilen temel atma töreninde kurdele, protokol üyeleri tarafından kesildi ve butonlara basılarak ilk harç atıldı. 24 derslikli Ergene İlköğretim Okulu inşaatı yaklaşık 4 milyon 465 bin liraya mal olacak ve bu yılın sonuna kadar tamamlanacak., Ergene ’de 24 Derslikli Okul Temeli Atıldı www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
haber temeli derslikli haberler tekirdağ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793