Dünya Gümrük Günü Kutlama Yemeği Gerçekleşti

Dünya Gümrük Günü kutlama etkinlikleri kapsamında, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından kutlama yemeği verildi.

Dünya Gümrük Günü Kutlama Yemeği Gerçekleşti
Bu içerik 735 kez okundu.
Dünya Gümrük Günü kutlama etkinlikleri kapsamında, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından kutlama yemeği verildi.
Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında bir otelde düzenlenen geleneksel kutlama yemeğine Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 1.Hukuk Müşaviri Suavi Önal, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener YÖRÜK, Edirne İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Serhat Doğan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Vassil Valchev, Yunanistan Edirne Başkonsolosu Paraskeevi Haritidou, Yunanistan ve Bulgaristan ’dan gelen gümrük yetkilileri, Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli, Pazarkule ve Dereköy ’de görev yapan gümrük personeli ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
Dünya Gümrük Örgütünün bu yıl ki, “Digital Gümrükler Gittikçe Artan Katılım” temasına değinen Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, “Gümrük çalışmalarımızın dijital ortamda yapıldığını, giriş ve çıkış işlemlerinin en kısa sürede tamamlandığını, gümrüklerimizde dünyaya örnek teknolojiler kullanıldığını, sınır kapılarımız hakkında bilgi almak isteyenlerin kurumsal internet sitemizden bilgi alabileceğini, ayrıca daha kolay, güvenli ve hızlı ticaret için bütün sınır ülkeleri arasındaki gümrüklerde işbirliğinin önemini vurgulayarak, özellikle son yıllarda kapılarımızdan geçen araçların gümrük işlem hızlarında kırdığımız rekorların, komşu meslektaşlarımızın koordinasyona verdikleri desteğin büyük katkı sağladığını belirterek, Bulgaristan ve Yunanistan Gümrük Kapıları ’ndan gelen meslektaşlarımıza bu güne kadar gösterdikleri işbirliği için teşekkür ederek konuşmasının sonunda, gece gündüz demeden fedakarca çalışan Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde görevli tüm personelimize teşekkür etti.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 1. Hukuk Müşaviri Suavi Önal da Türkiye ’nin üyesi olduğu Dünya Gümrük Örgütü ’nün dünya gümrük idarelerinin etkinliğini artırdığını belirterek, “180 üyesiyle dünya ticaretinin yüzde 98 ’ini temsil eden bu örgüt, dünya çapında ticaretin sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Dünya Gümrük Örgütü her yıl bir tema belirliyor. Bu yılın teması da dijital gümrüklerdir. Dijital gümrükler, işlemlerin ve faaliyetlerin hızlı ve güvenilir şekilde yapılmasına vurgu yapmaktadır” ifadelerini kullanarak tüm personelimizin Dünya Gümrük Gününü kutladı.
Konuşmasının ardından Suavi Önal, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünün başarılı çalışmalarından dolayı, bölge müdürü Müslüm Yalçın ’a, Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası verdi.
Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünün başarılı çalışmalar yaptığını belirterek, “Bugün şunu gördüm ki komşularımız ve onların teşkilatlarıyla ilişkilerimiz son derece iyi seviyede. Personelimizin komşu ülkelerimiz ile iyi ilişkiler içerisinde çalışmalarını devam ettirmesinden mutlu olduğumu ifade ediyorum” diye konuştu.
Kırklareli Valisi Esengül Civelek ise son yıllarda gümrük kapılarımız Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın yeni düzenlemeleri ve uygulamalarıyla ilerlemeler kaydedildiğini belirterek, ulusal güvenlik, uluslararası ticaret, ekonomi, toplumsal huzur ve toplumsal sağlık için gümrüklerin büyük önem taşıdığını söyledi., Dünya Gümrük Günü Kutlama Yemeği Gerçekleşti www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
Dünya Gümrük Günü Kutlama Yemeği Gerçekleşti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793