Trepaş: “Elektriğe Yönelik Herhangi Bir Gizli Zam Söz Konusu Değildir”

Trakya Elektrik Perakende A. Ş. (TREPAŞ) tarafından yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında elektrik faturalarındaki dağıtım bedeline yaklaşık yüzde 250 oranında gizli zam yapıldığı yönünde gerçek dışı haberlere yer verildiği, elektriğe herhangi bir gizli zam yapılmadığı bildirildi.

Trepaş: “Elektriğe Yönelik Herhangi Bir Gizli Zam Söz Konusu Değildir”
Bu içerik 614 kez okundu.
Trakya Elektrik Perakende A.Ş. (TREPAŞ) tarafından yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında elektrik faturalarındaki dağıtım bedeline yaklaşık yüzde 250 oranında gizli zam yapıldığı yönünde gerçek dışı haberlere yer verildiği, elektriğe herhangi bir gizli zam yapılmadığı bildirildi.
Trakya Elektrik Perakende A.Ş. ’den yapılan açıklamada, “Bu haberlerden etkilenen değerli müşterilerimiz de İşletmelerimize başvuruda bulunarak fatura bedelleri hakkında açıklama talep etmektedir. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, elektriğe yönelik herhangi bir gizli zam söz konusu değildir. Düzenleyici kurum Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan zam, bir önceki tarife dönemine göre ortalama yüzde 6,8 oranında olup, EPDK ’nın internet sitesinde kamuoyu ile paylaşılmış ve Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Tüm Türkiye ’de diğer bir deyişle 81 ilde tarifeler aynıdır. Ulusal tarife uygulaması söz konusudur” denildi.
Açıklamada ayrıca, “Dağıtım bedeli adı altında alınan herhangi bir “vergi” söz konusu değildir. Dağıtım bedeli, elektriğin taşınması anlamına gelen dağıtım hizmetinin karşılığında alınmaktadır.
Önceki dönemlerde uygulanan tarifelerdeki dağıtım bedelleri ile yeni dönemdeki tarife bedelinin doğrudan karşılaştırılması yanlıştır. Çünkü daha önceki dönemde dağıtım bedeli, iletim bedeli ve sayaç okuma bedeli gibi ayrı ayrı belirlenen bedeller yeni dönemde dağıtım bedeli başlığı altında birleşmiştir. Ancak dağıtım bedeli enerji fiyatının sadece bir bileşenidir. Enerji bedellerindeki artışlar ile değerlendirildiğinde nihai fiyat artışı ortalama yüzde 6,8 ’dir. Müşterilerimizin gerçek ile uzaktan yakından ilgisi bulunmayan bu tip maksatlı haberlere itibar etmemesi konusunda uyarıyoruz. Kamuoyuna önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi., Trepaş: “Elektriğe Yönelik Herhangi Bir Gizli Zam Söz Konusu Değildir” www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
yansı vergi enerji piyasa duyur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793