Devamsızlığı Mehterle Yendiler

KIRKLARELİ (İHA) – Kırklareli ’nin Babaeski ilçesinde ilkokul öğrencilerinden oluşan Mehter Takımı, çaldıkları marşlarla dinleyenleri kendilerine hayran bırakırken, Haskova Belediyesi tarafından konser vermeleri için çağrıldı.

Devamsızlığı Mehterle Yendiler
Bu içerik 518 kez okundu.
KIRKLARELİ (İHA) – Kırklareli ’nin Babaeski ilçesinde ilkokul öğrencilerinden oluşan Mehter Takımı, çaldıkları marşlarla dinleyenleri kendilerine hayran bırakırken, Haskova Belediyesi tarafından konser vermeleri için çağrıldı. Mehter Takımının kurulması sonrası ecdat sevgisi ve Mehter aşkı, küçük öğrencilerin devamsızlıklarını da azalttı.
Babaeski Fatih İlkokulu ’nda 6-10 yaş aralığında kurulan minik Mehter Takımı, çaldıkları marşlar ile kendilerine hayran bırakıyorlar. Okul Müdürü Mustafa Fıstık, Mehter Takımı çalışmaları başladıktan sonra devamsızlıkların azaldığını belirtti.
Fatih İlkokul Müdürü Mustafa Fıstık, Mehter Takımı kurmalarının öğrencileri olumlu yönde etkilediğini, devamsızlığı azalttığını söyledi. Fıstık, “Çocuklarımız ilkokul 1 den başlamak üzere Mehter Takımı içerisinde öğrencilerimiz mevcut. Çocuklarımız 6 yaşından 10 yaşına kadar şuanda bu grubun içerisinde. Mehter Takımı yaklaşık 1.5 yıl önce kuruldu. Mahallede de yoğun bir istek vardı, öğrencilerimizin bu konuda mehter takımı çalışmaları başladıktan sonra devamsızlıkların azaldığına şahit olduk. Sosyal kültürel bir çalışma olarak şu anda 1.5 yıldır çalışmalarımız devam ediyor. Mayısın 3 ’üncü haftasında da Haskova Belediyesi tarafından davet edildik” dedi.
“YETİŞTİRMEKTEN GURUR DUYUYORUM”
Usta Öğretici Yılmaz Sergen, çocukların büyük başarı kaydettiklerini ifade ederek, “Gurur verici oldu, ben yetiştirmekten gurur duyuyorum. Çok kısa zamanda repertuvarları çok geniş oldu. Ben Mehter takımını Türkiye ’de tek görüyorum. Bu gelecekte bir iş sahası da olacak” diye konuştu.
Mehter takımı öğrencilerinden Altan Süzer, “Fatih İlköğretim Okulu 4. sınıfa gidiyoruz. Mehteri çok seviyoruz” ifadelerini kullandı.
Yılmaz Sergen ise, Mehter takımında davul çaldığını ve davulu çok sevdiğini söyledi., Devamsızlığı Mehterle Yendiler www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
haberi devamsizliği haberler haber yendiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793