Aday Öğretmenlere Eğitim Ve Bilgilendirme Semineri

Edirne ’de, Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri açılış töreni gerçekleştirildi.

Aday Öğretmenlere Eğitim Ve Bilgilendirme Semineri
Bu içerik 553 kez okundu.
Edirne ’de, Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri açılış töreni gerçekleştirildi.
22-29 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan, ‘Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri, Edirne Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Konferans Salonunda düzenlenen açılış töreni gerçekleştirildi.
Törene, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Yönetim Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Ahmet Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve danışman öğretmen olarak kentte görevlendirilen öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ’nın okunması ile başlayan programda, 30 bin öğretmenin atandığı video ile akabinde ’Öğretmenler Hayatımızdasınız ’ kamu spotu izlendi.
ADAY ÖĞRETMENLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Öte yandan, aday öğretmenlik eğitimi için ilimizi tercih eden 142 stajyer öğretmenimize yönelik olarak, aynı gün saat 11.00 ’da Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, seminerin açılış konuşmasında, “Eğitim, milletimizin her bir ferdinin büyük bir inançla yürüdüğü en önemli idealidir. Geleceğini eğitimde arayan gelişmiş toplumlar, eğitimin geleceğine büyük yatırımlar yaparak gelişimlerini ve ilerlemelerini sürdürürler. Yatırım, eşyaya değil, insana yapıldığında anlam kazanır. Zaman, eşyanın gücünü azaltırken, eğitimin gücünü arttırır. Geleceğin en önemli belirleyicisi eğitim, eğitimin en etkili öğesi de öğretmendir. Memleketin her köşesinde, yüreklere sevgiyi, zihinlere bilgiyi nakış nakış işleyen toplumun önderi öğretmenlerimizin emeği, çocuklarımızın geleceğidir. Ülkemizin kaderi, idealist öğretmenlerin becerikli ellerinde ve engin yüreğindedir. İnanıyorum ki bu süreç, gönüllü olarak önemli sorumluluk üstlenecek danışman öğretmenlerimiz ve eğitim yöneticilerimizle koordineli çalışmamızla mutlaka başarıya ulaşacaktır. Çünkü Ulu Önder Atatürk ’ün veciz ifadesiyle, ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur ’” dedi.
Konuşmaların ardından bir hafta sürecek “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri” başladı., Aday Öğretmenlere Eğitim Ve Bilgilendirme Semineri www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
aday öğretmenler haber aday öğretmen aday öğretmenlere danışman öğretmenler haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793