Nkutek’in Başarısı

Her geçen gün hedeflerini büyüten Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A. Ş. (NKUTEK), bu sefer de Türkiye ’de bulunan 16 üniversitenin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB) ile birlikte ABD ’de Kuluçka Merkezi kurma yolunda oluşturulan konsorsiyumunun içine dahil oldu.

Nkutek’in Başarısı
Bu içerik 622 kez okundu.
Her geçen gün hedeflerini büyüten Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. (NKUTEK), bu sefer de Türkiye ’de bulunan 16 üniversitenin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB) ile birlikte ABD ’de Kuluçka Merkezi kurma yolunda oluşturulan konsorsiyumunun içine dahil oldu.
Namık Kemal Üniversitesi ’nden yapılan açıklamada, “KOSGEB, Uluslararası Kuluçka Merkezi Projesi çerçevesinde NKUTEK bünyesinde yer alan Teknopark ve Kuluçka Merkezi firmalarının, ABD ’de uygun bir alt yapı hazırlaması ve yerleşik hale gelen firmaların Silikon Vadisi ’nde bulunan ve EVE grup tarafından bir araya getirilmiş network ile işbirliği içerisinde ticari bir sistem yaratılmasını hedefleniyor. Bu yolla Silikon Vadisi ekosistemi içinde işlerini geliştirme ve büyütme sağlamayı hedefleyen bu atılım sektörünün lider firmalarını, montörlerini, danışmanlarını ve servis sağlayıcılarını kapsaması NKUTEK firmaları için büyük bir fırsat oluşturacaktır. Kurulu konsorsiyum ile oluşturulacak ortak kuluçka merkezinde sürekli eşleştirme faaliyetleri ile canlı tutmanın yanında karşılıklı işbirlikleri geliştirmeyi amaçlıyor” denildi.
NKUTEK Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker, bu gelişmenin başta Namık Kemal Üniversitesi ’ne dolayısıyla NKUTEK ’te yer alan ve alacak Teknopark ve Kuluçka Merkezi firmalarına büyük imkanlar sunacağını, teşvik edileceğini belirterek, bu konudaki detaylı bilgileri yakın bir zamanda Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek ile birlikte ilgililerle paylaşılacağını açıkladı.
Bu atılımın sadece ülkemizde değil aynı zamanda uluslararası boyutta NKUTEK ’in tanınırlığının artacağını vurgulayan Prof. Dr. Bülent Eker, ayrıca bu gibi açılımların NKUTEK bünyesinde devam edeceğini, öğrenci ve öğretim üyelerinin NKUTEK Kuluçka Merkezi ’nde mutlaka yer almaları için imkanların arttırılacağını kaydetti., Nkutek ’in Başarısı www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
çorlu haber tekirdağ gazeteler çerkezköy haber kapaklı haber malkara haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
betsmove destek sitesiarzbeten iyi bahis siteleri7li slot oyunlarıpiabet güvenli girişholiganbetoslobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793