İhlas Haber Ajansı

Kırklareli ’nin Vize ilçesinde bulunan Tabakhane Deresi ve çevresi ıslah edilecek. 2015 Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Vize Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ’Vize Tabakhane Deresi Islahı ve Çevre Düzenlemesi ile Yeşil Yollar Oluşturma Projesi ’ fizibilite çalışması tamamlandı.


	İhlas Haber Ajansı
Bu içerik 600 kez okundu.
Kırklareli ’nin Vize ilçesinde bulunan Tabakhane Deresi ve çevresi ıslah edilecek.
2015 Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Vize Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ’Vize Tabakhane Deresi Islahı ve Çevre Düzenlemesi ile Yeşil Yollar Oluşturma Projesi ’ fizibilite çalışması tamamlandı.
"BU PROJEYE HANGİ KANALDAN DESTEK VERİLİRSE VERİLSİN KAZANAN VİZE OLACAKTIR"
Vize Belediyesi Nikah Salonu ’nda yapılan toplantıya Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve davetliler katıldı. Toplantıda konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Vize ’nin proje üretme konusunda Trakya ’nın en başarılı ilçelerinden bir olduğuna vurgu yaparak, "Proje üretimi konusunda başarılı olan Vize ’nin bu konudaki üretkenliğini sürdürülebilir hale getirmesini takdir ediyoruz. Bugün fizibilitesi hazırlanan bu proje uygulaması tamamlandıktan sonra Vize ’nin çehresi değişecek. Fizibilitenin hazırlanması konusunda biz, yüzde 95 destek verdik. Bu fizibilitenin uygulama projesini de Belediyemiz hazırlayacak ve bizim ya da AB ’nin açtığı destek programlarına sunacaktır. Bu projeye hangi kanaldan destek verilirse verilsin kazanan Vize olacaktır. Hazırlanan proje fizibilitesinin Vize ’ye hayırlı olmasını dilerim" dedi
Proje kapsamında, Vize ilçesinde yerleşim yerleri çevresinde nitelikli, duyarlı ve yaşam konforunu arttırıcı yeşil alanların oluşturulması için çevre düzenleme, ıslah ve kentsel tasarım projelerinin üretilmesi hedeflendiği ve çevresel, ekonomik ve sosyal açıdan da sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda, koruma-kullanma dengesi gözetilerek doğal, tarihi, kültürel zenginlikleri ve çevreyi, verimlilik ve etkinlik açısından irdeleyen çevre düzenleme ve ıslah projeleri ile kıt kaynakları etkin ve verimli kullanarak iyileştirmenin projenin genel amaçları arasında yer aldığı belirtildi.
Proje ile Vize ilçesi kent merkezinde yer alan dere ve çevresinin rehabilitasyon projelerinin hazırlanması ile ilçe halkının ve ilçeye gelenlerin nitelikli zaman geçireceği alanlar oluşturulması ve var olan yeşil alanların arasında yeşil yollar bağlantısının başlangıcı yapılması ile yaşam kalitesinin iyileştirilmesi hedefleniyor. Toplam bütçesi 85 bin 709 TL olan projenin üç ayda tamamlandığı bildirildi., İhlas Haber Ajansı www.trakyahaber.net farkıyla sizlerle.
haber haberler ihlas haber ajansi ihlas haber ajansı dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu