GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2016 09:28   Güncelleme : 27-12-2016 09:28

DOÇEK Kireçtepe Şehitliğindeydi

Keşan DOÇEK Kireçtepe Şehitliği ve Kemikli Burnundaki yeni parkurda yürüdü

DOÇEK Kireçtepe Şehitliğindeydi

DOÇEK Kireçtepe Şehitliğindeydi

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) Kireçtepe Şehitliği ve Kemikli Burnundaydı.

Faaliyet takvimi içinde planlamış olduğu doğa yürüyüşlerinden birini Gelibolu Yarımadasında gerçekleştiren DOÇEK, Kireçtepe Jandarma Şehitliğinden Kemikli Burnuna yürüdü.

Yürüyüş, Ece Limanı yakınlarındaki Kireçtepe Jandarma Şehitliğinde; bu vatan, bu topraklar için canlarını veren aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ile başladı.

Saygı duruşundan sonra  75 kişiden oluşan DOÇEK Ekibi Saros Körfezinin güney yakasındaki patikalardan, dağların, körfezin, Suvla Koyu ve Tuzla Gölü'nün görselliği arasında Kemikli Burnuna ulaştılar.

Aralık ayının sonları olmasına rağmen oldukça güzel bir havada gerçekleşen yürüyüşe katılanlar yürüyerek ilk defa geçilen bu parkuru çok beğendiklerini ifade ederek, bahar aylarında burada tekrar yürümek istediklerini söylediler.

Kemikli Burnunda kayaların, rüzgar ve dalgalar sonucu oluşturduğu doğa harikalarını yerinde gözlemleyen ekip gün batımını seyrettikten sonra faaliyetlerini tamamladılar.

DOÇEK Genel Sekreteri Nail ÖZKAN "Kireçtepe Şehitliği ve Kemikli Burnu arasında geçtiğimiz ilkbaharda bir bisiklet keşif turu düzenlediklerini ve bu tur sırasında keşfini yapıp adını yeni dede olmuş arkadaşlarımıza ithafen "İki Dede Parkuru" koydukları güzergahta önümüzdeki dönem yeniden bir etkinlik düzenleyeceklerini; katılanların yakın çevremizde böylesi güzel yerlerin bulunmasını sevinçle karşıladıklarını, dernek faaliyetlerine doğayı ve yürümeyi seven herkesin katılabileceğini" söyledi.

 
 
 
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Adana'da emniyet müdürlüğüne saldırı! 2 polis şehit oldu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Adana'da emniyet müdürlüğüne saldırı! 2 polis şehit oldu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA