Keşan DOÇEK Çimpe Kalesindeydi

Keşan DOÇEK Bisikletçileri Çimpe Kalesi merkezli bir bisiklet turu gerçekleştirdiler.

Keşan DOÇEK Çimpe Kalesindeydi
Bu içerik 3857 kez okundu.

DOÇEK Çimpe Kalesindeydi

Keşan DOÇEK Bisikletçileri “Türkiye’de Pedal Basmadık Patika Kalmayacak” başlığı altında Çimpe Kalesini merkez alan bir bisiklet faaliyeti gerçekleştirdiler.

Gelibolu’nun Fener mevkiinden başlayan faaliyet sırasında büyük çoğunluk arazi ve patika yolları kullanarak "Çimpe Kalesi, Süleyman Şah Türbesi, Namık Kemal’in Kabri, Bakla Burnu, Namaz Tepe" bölgelerinde pedal çeviren bisikletçiler, sabah saatlerinde başlamış oldukları faaliyeti akşamüstü kazasız belasız sonlandırdılar.

Hem Çimpe Kalesini tanıtmak hem de bölgede bir bisiklet parkuru açmak amacıyla düzenlenen etkinlik sırasında Çimpe Kalesinin kaderine terkedilmiş bir halde olması bisikletçileri derinden üzdü.

DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, “Çimpe Kalesinin tarihte önemli bir yeri olduğunu, Türklerin Rumeli’ye ilk geçişleri sırasında almış oldukları bir kale olduğunu fakat günümüzde böylesi kendi haline bırakılmış olmasının üzücü olduğunu, belirtti.

Kalenin girişinde kimin tarafından yazılı olduğu bilinmeyen bir tabelanın dışında kale hakkında hiçbir bilgi olmadığını ve o tabelanın da kurşun delikleri içinde okunamaz bir durumda olduğunu söyleyen EŞME, geçmişi bilmeden geleceğe yol almanın sıkıntılı süreçler doğuracağını, ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793