CHP’yi, ancak bazı(!) CHP’liler bitirir!
Erol Çevik

CHP’yi, ancak bazı(!) CHP’liler bitirir!

Bu içerik 2652 kez okundu.

 

Niye bu başlığı attığımı belgelemek için önce CHP’nin Grup Başkan Vekillerinden Emine Ülker Tarhan’ın çarşamba günkü çok anlamlı ve içerikli açıklamasını anımsatmak istiyorum;

“Bir teröristin mektuplarını hevesle oradan oraya taşıyıp duran mektup taşıyıcıların, ‘yaz oğlum Süreyya’ düzeyi ile düştükleri hal, acınası olduğu kadar, kimin ‘bittiğinin’ de fotoğrafıdır. Siyasi temsilden dem vuran bir yapının kendi varlık nedenini inkâr ederek AKP’nin dümen suyunda, Kürtlerin tek temsilcisi olarak terör örgütünü göstermesi öncelikle Kürtlere en büyük haksızlıktır. Talimatla yürütülen ‘the süreç’e CHP’yi bulaştırmak istemeleri ise en büyük acizlik ve hadsizliktir. Savunulması mümkün olmayan yöntemlere ve liderlere bel bağlamaktan vazgeçin. Devlet teröründen şikâyet edip, bir terör örgütüne teslim olmaktan, Balıkesir'de, Diyarbakır'da, Muğla’da yaşayan Kürtlerin tek temsilcisinin bir terör örgütü olduğunu söyleme komikliğinden vazgeçin. Bu topraklardaki sayısız ırka ait binlerce genin birbirine karıştığını inkâr etmekten, birlikte yaşama yoluna kayalar döşemekten vazgeçin. Hem siz ne zaman yoksulluğun bir ırkı olmadığını anlayacaksınız? Doğuştan kendine biçilen rolü reddedip, ne din, ne de bir dilim sucuk ticareti yapmadan, kendinden başka güveneceği bir dal olmadan var olmaya çalışan biz, yoksul Anadolu’nun yoksul kızları, kaç kere zenciydik hiç düşündünüz mü, BDP’nin kadınları? Siz, bu topraklara dışarıdan gelenlere had bildirmekten de ırksal asabiyetten de vazgeçip, hiç salt insan odaklı siyaset yapmayı düşündünüz mü? Kendinizden olmayanların da, sizinle aynı zorlukları yaşadıklarını bir kez olsun düşündünüz mü? Elleri çalışmaktan şişenleri, düşündünüz mü? Çocuk gelinlerden veya sağlık sistemindeki çarpıklıklardan ne zaman söz edeceksiniz? Kızıltepe’de, haddi hesabı olmayan tarlalarında çalıştırdığı yoksulların sırtından trilyonlar kazananları, büyük şehirlerde merdiven altı atölyelerde gün yüzü görmeyenleri görmezden gelip, sadece ırk siyaseti yaparak gerçeklerden daha ne kadar kaçacaksınız? Kanla beslenmiş, gerektiğinde ise Türk kimliğinden, üç peygambere kadar her tür takiyeyi yapabilen bir örgüt ile emir komuta zincirini ne zaman kıracaksınız? Öcalan-Erdoğan ahenginin ezilenlere değil sadece kişisel ikbalini düşleyenlere yarayacağının farkında değil misiniz? Artık, şapkayı önünüze koyup bunları düşünmelisiniz. İnanın temsil ettiğiniz insanlar daha nitelikli bir siyasi temsili hak ediyor. Bu nedenle sizleri, topraklarımıza çöreklenmek isteyen çokuluslu şirketlerin kiralık iktidarlarının maşası olmaktan vazgeçerek, size umut bağlamış yurttaşlarımızın haklarını savunan tutarlı ve omurgalı bir siyasete davet ediyorum.”(http://haber.gazetevatan.com/the-surec-br-yaz-oglum-sureyya/531098/9/siyaset)

 

* * *

 

Emine Ülker Tarhan’ın bu açıklaması, yalnız CHP’lileri değil, Hakkâri’den Edirne’ye, Kars’tan Muğla’ya dek, ülkesini, yurttaşını seven her demokratik cumhuriyetçinin yüreğini ve aklını güçlendirecek, nitelikli ve yetkin bir çıkıştır. İsterdim ki, yazıma burada nokta koyayım! Ne var ki, bu sözlerini yinelememin asıl nedeni Sayın Tarhan’ı övmek değil. Duyduğuma göre, haziran ayındaki seçimde, başarıyla sürdürdüğü Başkanvekilliği görevini büyük olasılıkla yitirecekmiş; Dilerim bu bilgi doğru çıkmaz. Eğer gerçek olursa, şimdiden şu saptamamdan, Başkan Kılıçdaroğlu başta, hiçbir CHP üst yöneticisi alınmasın; “CHP’yi, ancak bazı(!) CHP’liler bitirir!"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
Sabah Namazı Buluşmalarında Süt Ve Simit İkramı
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
İstanbul’da Yağan Kar, Edirne’de Pazarı Vurdu
26793